Tatranské plachtárske sústredenie bolo úspešné

St, 02/09/2020 - 10:00 — admin

V dňoch 1. - 16. augusta 2020 sa uskutočnilo každoročné plachtárske sústredenie. Tento rok sa ho okrem našich plachtárov zúčastnili aj členovia Aeroklubu Jičín z Českej republiky, slovenských aeroklubov z Trnavy, Prešova a Očovej. Zúčastnení piloti sa zdokonalili v termických letoch, preletoch a v letoch v špecifickom prostredí, akým sú práve Vysoké Tatry. Pokračoval aj základný a pokračovací výcvik, vrátane preškoľovacích letov našich mladých pilotov a pilotiek.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, všetkým členom Aeroklubu Poprad, ktorí priložili ruku k dielu pri organizácií sústredenia a v neposlednom rade Letisku Poprad - Tatry a riadiacim letovej prevádzky stanovišťa Tatry veža za bezproblémovú a profesionálnu spoluprácu.

• Teplota: 3 °C, pocitová teplota: 1 °C
  • Vietor: západo-severozápadný, 2.1 m/s