Sústredenie z medzinárodnou účasťou

Št, 23/08/2018 - 09:06 — admin

Máme za sebou úspešné dvojtýždňové plachtárske sústredenie, ktoré sa konalo od 6. do 18. augusta. Tento rok sa ho okrem domácich zúčastnila aj početná skupina plachtárov z Aeroklubu Kolín v Českej republike a zalietať v Tatrách si prišlo aj niekoľko pilotov z Aeroklubu Prešov. Počasie nám prialo a z trinástich plánovaných dní bolo dvanásť letových. Náš aeroklub poskytol účastníkom kompletné zabezpečenie, ubytovacie priestory, priestranný hangár a k dispozícií na zapožičanie boli aj naše vetrone.

 Do vzduchu sa dostali štyri naše vetrone, ktoré počas sústredenia nalietali 90 hodín; pridali sa dva české a jeden prešovský vetroň. Vlečný Dynamic strávil vo vzduchu 27 hodín a urobil celkovo cez 200 štartov. 

Najviac sa činili naši žiaci základného bezmotorového výcviku. Šiesti zúčastnení žiaci a tri žiačky nalietali spolu cez 36 hodín. V polovici sústredenia sa našim dvom žiačkám Katke a Majke podarilo absolvovať prvé samostatné lety a tým výrazne pokročiť vo výcviku. Tento míľnik v leteckej kariére sa podarilo dosiahnuť ešte dvom žiakom, Danovi a Kubovi. Všetkým novým sólistom gratulujeme a prajeme im skoré a úspešné dokončenie ich výcviku.

Spokojnosť zúčastnených určite teší organizátorov a všetkých aeroklubákov, ktorí priložili ruku k priebehu sústredenia. Verím, že nás to motivuje do organizovania ďalších podobných podujatí. 

Na záver by sme sa radi poďakovali Letisku Poprad - Tatry a riadiacim letovej prevádzky stanovišťa Tatry veža za kvalitnú a bezproblémovú spoluprácu počas celého sústredenia.
 

 

Aktuálne počasie

Poprad - Tatry

Malá oblačnosť
  • Malá oblačnosť
  • Teplota: 4 °C
  • Vietor: premenlivý, 1 m/s
  • Tlak: 1019 hPa
  • Rel. vlhkosť: 87 %
  • Dohľadnosť: 10 km
  • Východ slnka: 04:20 GMT
  • Západ slnka: 16:44 GMT
Hlásenie z dňa:
Po, 20/09/2021 - 19:30

Lietanie v Tatrách